Klubovna

Naše klubovna se nachází ve skautském srubu na Čeřovce. Scházíme se zde každý týden ve středu od 17:15 do 19:00. V této klubovně se scházíme od podzimu 2012, předtím jsme se scházeli ve spodní hale skautského srubu. Pokud se zrovna v čase naší schůzky nenacházíme v klubovně, tak to znamená, že jsme na hřišti a nebo v lese, kam také často chodíme.

První co je vidět po otevření dveří od klubovny jsou dvě okna s výhledem na les a hřiště. Mezi nimi jsou družinové vlajky našich dvou družin – Jelenů a Medvědů. Zeď zdobí plakát se znaky všech skautských organizací na světě.

1

Mírně vpravo vedle okna se nachází plakát se skautským zákonem a heslem. Vedle něhož je stůl družiny Jelenů. Svůdné záclonky z minulého století dodávají místnosti šmrnc a nádech tajemna.

2

Na stropě vidíme šátek ČČK, který jsme – jak jinak- někde vyhráli. Pod ním je stůl se stoličkami a úplně vpravo na zdi visí znak Jelenů.

3

Mezi dveřmi a bílým stolem se nachází zeď s nástěnkami družin. Mezi nimi vykukuje hlava zvířete s rohama, patrně nějaké krávy.

4

Detail lebky, která dává naší klubovně kus strachu.

5

Vlevo od dveří se nachází skříň a truhla. Na skříni je model táborového ohně. Uprostřed této poloviny místnosti se nachází zelený stůl, který každou středu bývý lemován členy 1. oddílu skautů.

6

Vlevo od stolu je stojí skříňka a knihovna plná oddílových knih. Nad skříňkou je plakát odborek, který ruku v ruce s plakátem mezi okny vytváří zajimavou atmosféru.

7